Menu

Szczerze, bo wierzę

Blog społeczny choć przeciwko temu, co wiele osób robi.

Zły dobry komornik

obcoszczery

Kiedy w mediach o komornikach mowa, to najczęściej negatywnie, bo "łupią" dłużników. Ostatnio mieliśmy w Polsce nagłośnione w Polsce ze dwa przypadki nieuczciwych komorników i oczywiście to dobrze, że media włączają się aby pomagać skrzywdzonym przez nich a samych takich komorników wyrugować z zawodu. W Polsce działa jednak rzesza komorników którzy swą pracę wykonują w zgodzie z obowiązującym prawem egzekwując zasądzone należności od dłużników. Na tych komornikach też psy są wieszane i to nie tylko na formach i blogach na których piszą dłużnicy. Większość mediów też bierze stronę dłużników, poniekąd to rozumiem, bo dłużników w Polsce jest mnóstwo a o widz czytelnika dbać trzeba i podawać mu to, czego oczekuje, bo się obrazi. A zatem - komornicy są źli. 

No dobrze, ale skoro jest dłużnik to po drugiej stronie jest też wierzyciel. Jeżeli bank udzielił kredytu to ma prawo ten kredyt odzyskać wraz z kosztami o których kredytobiorca wiedział i zaakceptował je podpisem pod umową o kredyt. Wiem, wiem, banki są bardzo bogate i nieodzyskania kredytu nie odczują. No tak, ale takich nieodzyskanych kredytów jest mnóstwo w skali kraju i dlatego komornicy starają się - dla siebie i dla banków. A nieodzyskane kredyty to prędzej lub później wzrost kosztów nowych kredytów i kosztów prowadzenia rachunków bankowych.

I są jeszcze inni wierzyciele, nie tylko banki zlecają komornikom prowadzenie egzekucji. To firmy (często niewielkie), to prywatni pożyczkodawcy co poratowali przyjaciela w potrzebie. Niejedna taka firma, niejeden taki prywatny pożyczkodawca ledwo później zipie nie mogąc odzyskać należności - pieniędzy które przecież mu się należą, prawda? A zatem - komornicy są dobrzy.  

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [jeszczepolskaniezginela12] *.tepsanet.com

  WINDYKACJA TERENOWA W ŚWIETLE NOWEJ USTAWY O KOMORNIKACH

  Nowa ustawa o komornikach nakłada na komorników szereg obostrzeń, m.in. poszerzenie odpowiedzialności zawodowej czy obowiązek nagrywania czynności egzekucyjnych. To może wpłynąć negatywnie na ich skuteczność odzyskiwania długów, co z kolei tworzy szansę dla firm windykacyjnych na przygarnięcie rzeszy nowych klientów.

  Nobilitacja zawodu komornika

  Zmiany prawne dot. zawodu komornika mają zapobiec nadużyciom i służyć zwiększeniu prestiżu zawodu komornika. Zgodnie z projektem ustawy, Minister Sprawiedliwości uzyska większe kompetencje nadzorcze i kontrolne nad komornikami. Będzie on mógł podejmować działania prowadzące nawet do usunięcia komornika z zajmowanego stanowiska, a wcześniej do zawieszenia go w czynnościach, jeśli komornik rażąco naruszy prawo. W parze z kompetencjami Ministra idzie też rozbudowa katalogu naruszeń, za które komornik może być ukarany.
  Ponadto, funkcje kontrolne nad urzędem komornika uzyskają również prezesi sądów rejonowych. Będą oni mogli odsunąć komornika od wykonywanych czynności na 30 dni i wnioskować, bezpośrednio do Ministra Sprawiedliwości, o odwołanie komornika ze stanowiska. Jeśli ich wniosek będzie bezpodstawny sami narażą się na utratę posady.

  Windykator > komornik?

  W myśl nowej ustawy komornik stanie się tańszy. Zmniejszeniu ulegną opłaty egzekucyjne, które musi ponieść wierzyciel. Ale w parze ze spadkiem kosztów niestety może iść spadek skuteczności. Mniejsze dochody = mniejsza liczba czynności terenowych. Od teraz wierzyciele będą musieli sami ponosić większe koszty na windykację przedegzekucyjną i czynności terenowe, w związku z czym zamiast do komornika, ludzie zaczną zwracać się o pomoc do windykatorów. Ba, już teraz obserwujemy spadek skuteczności egzekucji oraz większą liczbę klientów chcących dokonywać ustaleń za naszym pośrednictwem. W KPD Wiejak i Wspólnicy Sp. j. niemal codziennie otrzymujemy szereg nowych zleceń, a do każdego z nich podchodzimy z tą samą sumiennością i profesjonalizmem.
  Mało tego, w myśl nowej ustawy każda egzekucja komornicza będzie musiała zostać zarejestrowana kamerą. Co to może oznaczać? Ano to, że od teraz kontakty komornika z dłużnikiem mogą być za grzeczne i tworzyć wrażenie bardziej wywiadu dziennikarskiego, aniżeli próby nakłonienia do spłaty długu. To również stwarza pole do popisu dla windykatorów, którzy rozmawiając z dłużnikiem w sposób stanowczy i zdecydowany, przy użyciu odpowiednich argumentów, są w stanie odzyskać konkretne należności.

  Windykacja w Warszawie? Tylko KPD Wiejak i Wspólnicy Sp. j.

  Dlaczego warto odzyskiwać długi przy współpracy z nami? Bo jesteśmy skuteczni. Ale po kolei. Nasi pracownicy ustalają powiązania finansowe dłużników, ich składniki majątkowe. To elementy w dużej mierze wspierające późniejsze postępowania egzekucyjne. Należy pamiętać, że aby efektywnie i skutecznie windykować należności, trzeba jak najwięcej odzyskać na etapie windykacji polubownej. Kluczowe jest skuteczne dotarcie do dłużnika w terenie i ocena jego sytuacji oraz stanu majątkowego. Dzięki uzyskaniu wiedzy opartej na ustaleniach naszych specjalistów i detektywów możemy sprawnie zarządzać wierzytelnościami oraz ocenić, w które długi warto inwestować. Wymagasz skuteczności? My też jej wymagamy od siebie. Skontaktuj się z nami.

  www.kpdwiejak.pl

 • Gość: [TMS] *.cable.smsnet.pl

  Komornik wykonuje swoją pracę. Do jego obowiązków zalicza się ściąganie należności. Nie rozumiem więc, dlaczego są tak źle odbierani przez społeczeństwo. To przecież ludzie, którzy zaciągnęli długi i nie są w stanie ich spłacić, są wszystkiemu winni. Nie bierzmy kredytów w wysokości, której nie będziemy w stanie spłacić, a unikniemy problemów.

 • Gość: [Trejdoo] *.dynamic.chello.pl

  Komornicy tylko wykonują swoją pracę - zrozummy ich. Każdy z nas chce zarabiać duże pieniądze... Mi również zależy na tym, aby wykonywać swoją pracę dobrze (daję z siebie 120% gdy wykonuję swoje obowiązki).

 • Gość: [Mirosław] *.internetdsl.tpnet.pl

  Bardzo ciekawy wpis, pozdrawiam serdecznie :)

© Szczerze, bo wierzę
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci