Menu

Szczerze, bo wierzę

Blog społeczny choć przeciwko temu, co wiele osób robi.

Internet zbawieniem ludzkości?

obcoszczery

Internet to chyba najpożyteczniejszy wynalazek ostatnich, nie wiem, kilku dziesiątek lat albo więcej. No, bomba atomowa może jest bardziej epokowym wynalazkiem ale nie w tym kierunku co trzeba, choć może niektórzy analitycy są odmiennego zdania (chyba słyszałem albo czytałem, że bomba atomowa trzyma w ryzach mocarstwa które bez niej skoczyłyby sobie do gardeł). No ale do rzeczy.

Internet to potęga w tzw. demokratycznych krajach w których cenzury oficjalnie nie ma, ale jak za dużo wiesz, chcesz obnażyć podłości, przestępstwa tzw. wpływowych osób i działasz w pojedynkę a nie w społeczności, to możesz źle skończyć (oficjalnie wypadek albo zawał serca).

W internecie można opublikować zerowym kosztem i minimalnym nakładem pracy jakiegoś newsa, ujawnić aferę której tzw. mainstreamowe media nie ujawniłyby na swych łamach. Można rozesłać gdzie trzeba info mailem, można relatywnie niewielkim kosztem kupić bazę adresów e-mail tysięcy podmiotów (firm - ale w nich też są ludzie przecież) lokalnych bądź ogólnopolskich, to zależy od rodzaju rewelacji którą chcesz ujawnić. Można tez komunikować się przez FB i inne social media.

Wierzę, że ludzie w większości są dobrymi i coraz więcej osób myśli samodzielnie.

© Szczerze, bo wierzę
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci